ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5191342
*
nr 519 1342
Spegel
1920-tal, höjd: 118
Utrop:
100 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 april 2008
kl 16:15:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/4 04:48:26
1
100 kr
14/4 10:47:10
2
200 kr
14/4 13:31:00
1
300 kr
14/4 15:53:53
3
300 kr
14/4 15:55:04
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 519 1342
Spegel
1920-tal, höjd: 118
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 april 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/4 04:48:26 | 1 | 100 kr |
14/4 10:47:10 | 2 | 200 kr |
14/4 13:31:00 | 1 | 300 kr |
14/4 15:53:53 | 3 | 300 kr |
14/4 15:55:04 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53